REKLAMCILIK VE PAZARLAMA ALT KURULU

Zahid Güçlükol

Direktör & Yönetim Kurulu Üyesi
zahid.guclukol@buik.net

Kerem Demirkan

Koordinatör
kerem.demirkan@buik.net

Ece Gümüşhan

Koordinatör
ece.gumushan@buik.net

Sahil Şensöz

Koordinatör
sahil.sensöz@buik.net

Ahmet Yapdı

Koordinatör
ahmet.yapdi@buik.net

İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün alternatif yanlarından birini temsil eden Reklamcılık ve Pazarlama Alt Kurulu düzenlediği etkinliklerle reklam dünyasının atmosferini Boğaziçi Üniversitesi’ne taşıyor. BUİK, Reklamcılık ve Pazarlama Alt Kurulu ile Boğaziçi’nde reklamcılık ve iletişim sektörüne dair faaliyet gösteren tek kulüp özelliğini taşımaktadır. Alt Kurulun asıl amaçları arasında, iletişim ve reklamcılık sektöründe kariyer hedefleyen öğrencilere bu yolda yardımcı olmak, onlara ilgilendikleri alanda faydalı olacak aktiviteler düzenlemek yer alıyor.

Reklamcılık ve Pazarlama Alt Kurulu’nun yıl içerisinde düzenlediği en büyük etkinliği Adhere Reklamcılık Günleri’dir. Bunun yanı sıra Advise Reklamcılık Akademisi, Digital Marketing Challenge,  sektörel eğitimler, workshoplar ve geziler ile güzel vakit geçirirken aynı zamanda üyelerine kendilerini geliştirme imkanı sunmaktadır.

Bu sene 13.sü düzenlenecek olan ADhere Reklamcılık Günleri reklamcılığa dair güncel konuların irdelendiği, kampüsün tek reklamcılık etkinliğidir. Sektörden önde gelen isimlerin, markaların ve ajansların yanı sıra ünlü isimler ve influencer’ların katılımıyla gerçekleşmektedir. Adhere, katılımcılarının gelişimini desteklemekte ve bu alanda kariyer düşünen öğrencilerin amaçları doğrultusunda sektörle tanışma adımları için önemli bir fırsat sağlamaktadır. Bu sene 9-10 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleşecek ADhere Reklamcılık Günleri ile reklamcılığın kalbi bu sene de Boğaziçi’nde atmaya devam edecek.

Advise Reklamcılık Akademisi, sektörde çalışmayı düşünen öğrencilere sektör özelinde ilham verici konuşmalarla beraber daha çok şey deneyimleyebilecekleri interaktif workshoplara katılma imkanı sunuyor. Workshop ağırlıklı bir programa sahip etkinlikte öğrencilere tecrübe kazandırmak, alanı daha iyi tanıtmak ve ilham kaynağı olabilecek isimlerle bir araya getirmek etkinliğin amaçlarıdır. İlham verici kısa oturumlarla başlayan etkinliğin devamında katılımcılar sektörün geniş yelpazesinde yer alan alanların içerisinden seçilen workshoplara katılarak sektörü birçok farklı yönüyle deneyimleyebiliyor. Bu sene 2.si düzenlecek etkinlik 14 Mart’ta gerçekleşecek.

Digital Marketing Challenge, önemi giderek artan dijital platformlara, pazarlama özelinde eğilen sanal ortamda gerçekleştirilecek bir yarışmasıdır. Kuruluşundan itibaren her alanda öncü ve lider olmayı misyon edinen bir öğrenci kulübü olarak giderek ilginin arttığı bu alan hakkında üniversite öğrencilerini düzenlenecek eğitimler ile bilgilendirmek, yarışma etabı ile de öğrendiklerini uygulama imkanını kendilerine sunmak bu yarışmayı düzenlemekteki en büyük motivasyonumuzdur. Alanda önemli akademisyenlerin ve sektörün önde gelen markaları ile usta isimlerinin dahil olacağı değerlendirme sürecinde ise katılımcılar arasından en başarılı stratejiyi gerçekleştiren kişi yarışmanın kazananı olacaktır.